Słoń Birara (lektura z opracowaniem) miękka oprawa

Cena: 13,90 zł 13.90
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Słoń Birara to niezwykle ciekawa powieść przygodowa i podróżnicza Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego, której fabuła rozgrywa się na przełomie XIX i XX wieku w Indiach. To wzruszająca opowieść o wyjątkowych losach i niezwykłych przygodach małego Hindusa Amry i jego wspaniałego słonia Birary, która pokazuje, że między człowiekiem a zwierzęciem może istnieć prawdziwa przyjaźń, pełna wierności, oddania, miłości i poświęcenia. Amra po śmierci swojego dziadka staje się kornakiem, czyli opiekunem słoni – aby pomóc swojej ubogiej rodzinie w utrzymaniu, Amra przejmuje obowiązki swojego dziadka i staje się poganiaczem słonia. Tak rozpoczynają się niezwykłe przygody nieustraszonego chłopca i jego silnego, majestatycznego przyjaciela, z którym Amra przemierza dżunglę. Los ma dla Amry jeszcze jedną niespodziankę – chłopiec trafia na dwór maharadźy i zaprzyjaźnia się królewiczem Nassurem – następcą tronu, któremu ratuje życie.

Antoni F. Ossendowski w powieści Słoń Birara udowadnia czytelnikom, że zwierzę jest rozumną, czułą istotą, która potrafi pokochać swojego opiekuna, zaufać mu i być mu bezgranicznie wierna. Słoń Birara to powieść, która opisuje również ówczesne realia Indii – trudne życie Hindusów i ich rodzin, codzienną pracę, tradycję i kulturę oraz w sposób niezwykle obrazowy przedstawia egzotykę i krajobrazy indyjskiej dżungli, łącząc w sobie wszystkie zalety powieści przygodowej i podróżniczej. W utworze ważnym wątkiem jest też motyw przyrody i polowań oraz życia hinduskiego społeczeństwa pod rządami brytyjskich kolonistów.

To piękna książka dla dzieci, której lektura z pewnością zachwyci uczniów, dla których Słoń Birara stał się lekturą, uzupełniając nowy kanon lektur dla klas 4-6 szkoły podstawowej.

Prezentowana książka to wydanie w miękkiej oprawie i lektura z opracowaniem. Zawiera rzetelnie przygotowane informacje zbiorcze i przydatne notatki dotyczące najważniejszych elementów lektury, uwzględniając realizację podstawy programowej, tok pracy z książką i wymagania nauczycieli. To wydanie przygotowane z myślą o uczniach, które może stać się szczególnie pomocne podczas realizacji i omówienia treści lektury w szkole podstawowej.

Antoni Ferdynand Ossendowski to pisarz, dziennikarz, podróżnik i naukowiec żyjący w latach 1878-1945, który wiódł niezwykłe życie obieżyświata, krytyka politycznego, a nawet szpiega w czasie II wojny światowej. Jego książki osiągały rekordowe liczby tłumaczeń na język obcy oraz biły rekordy popularności i poczytności na całym świecie. Pisarz znany był z krytyki komunizmu i przez to w czasach PRL wszystkie jego utwory zostały w Polsce objęte cenzurą, a książki decyzją ówczesnej władzy zdjęte z półek bibliotecznych. Po upadku komunizmu w Polsce pisarza zrehabilitowano. Obok książki Słoń Birara do jego najsłynniejszych utworów należą m.in.: W polskiej dżungli, Nieznanym szlakiem, Wędrówka w świat, Szkarłatny kwiat kamelii, Najwyższy lot, Skarb Wysp Andamańskich czy Wańko z Lisowa.

Tematy powiązane: książki dla dzieci, lektury szkolne do klas 4-6, nowy kanon lektur.

Dane techniczne

0002 OPRAWA miękka
0003 FORMAT A5
0004 LICZBA STRON 136
0001 AUTOR Antoni Ferdynand Ossendowski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl