Spotkania autorskie dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy do organizacji spotkań autorskich z ulubionymi pisarzami dzieci i młodzieży

Zapraszamy do organizacji spotkań autorskich z Katarzyną Ryrych oraz Markiem Michalakiem.

W celu ustalenia szczegółów dotyczących honorariów, lokalizacji, dostępności terminów prosimy o kontakt pod adresem e-mail a.malowska@wydawnictwoibis.pl lub telefonicznie po numerem 63 240 77 60. Doskonale wiemy, że ważnym elementem spotkania z autorem jest możliwość zakupu jego książek i otrzymania autografu na osobistym egzemplarzu, dlatego wysyłka książek na spotkanie autorskie jest bezpłatna. 

Oferta spotkań autorskich

  • Spotkania autorskie z Katarzyną Ryrych

Katarzyna Ryrych to ceniona autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pisarka i poetka. Należy do grona najbardziej poczytnych i najpopularniejszych autorek książek dla dzieci i młodzieży oraz najczęściej nagradzanych polskich pisarek. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień – uhonorowana Nagrodą im. Kornela Makuszyńskiego, nominowana do Nagrody Miasta Warszawy, Nagrody Żółtej Ciżemki, Nagrody Ferdynanda Wspaniałego, czterokrotna laureatka Konkursu im. Astrid Lindgren, zdobywczyni Grand Prix V edycji tego konkursu. W 2021 roku otrzymała Nagrodę Artystycznej Podróży Hestii. Jej książki są popularne także za granicą – co świadczy o tym, że dzieci wszędzie są takie same – mają takie same marzenia, problemy, smutki i radości.
Jej książka dla dzieci pt. „O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Ibis w październiku 2022 r. została nagrodzona w XXI edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”, zdobywając Nagrodę Główną w kategorii „Książki dla dzieci w wieku 8-17 lat”.

Spotkania autorskie z Katarzyną Ryrych to doskonała okazja poznania najnowszych książek autorki: O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa, Będę jak Patron, Historie nieoczywiste oraz Zupełnie inna bajka.

 

  • Spotkania autorskie z Markiem Michalakiem

Marek Michalak to pedagog, wychowawca, nauczyciel akademicki, działacz społeczny, dr n. społecznych, autor licznych publikacji o wychowaniu i prawach dziecka, Rzecznik Praw Dziecka (2008-2018), Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Kawaler Orderu Uśmiechu.
Jego pierwsza książka dla dzieci pt. „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Ibis w lutym 2022 r. stała się niekwestionowanym bestsellerem wydawniczym z rekordową sprzedażą ponad 100 tysięcy egzemplarzy i została nagrodzona w XXI edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”, zdobywając Nagrodę Główną w kategorii „Książki dla dzieci w wieku 8-17 lat”.

Spotkania autorskie z Markiem Michalakiem to doskonała okazja poznania najnowszych książek autora: Opowieści o tym, co w życiu ważne oraz Opowieści o tym, co daje moc.

 

Dlaczego warto organizować spotkania autorskie w bibliotece?

Spotkania autorskie to niepowtarzalna okazja dla ich uczestników, aby poznać warsztat pisarski, dowiedzieć się, jak powstają książki i jak wygląda praca nad powieścią z perspektywy pisarza oraz możliwość rozmowy z pisarzami i zadawania pytań. Po każdym spotkaniu pisarze zawsze znajdują czas na pamiątkowe autografy i dedykacje na zakupionych przez dzieci i młodzież książkach. 

Jak dobrze zorganizować spotkanie autorskie?

Spotkania autorskie dla dzieci i młodzieży i mogą odbyć się w:

  • bibliotece publicznej,
  • ośrodku kultury,
  • domu kultury,
  • kinie,
  • hali sportowej,
  • sali gimnastycznej.

Takie spotkanie można zorganizować zarówno dla niewielkiej grupy uczestników, jak i dla dużej grupy odbiorców. Warunkiem dobrej organizacji spotkania autorskiego dla dużej grupy odbiorców jest właściwy dobór tematyki do wieku uczestników spotkania z autorem książek, dobre nagłośnienie oraz osoba moderatora/prowadzącego spotkanie.

Przed spotkaniem autorskim dla dzieci i młodzieży warto jest zapoznać odbiorców z twórczością autora, a w dzień spotkania przygotować odpowiednio przestrzeń tak, aby stała się atrakcyjna wizualnie. Młodsi uczestnicy spotkań z pisarzami z przyjemnością wykonują prace plastyczne inspirowane motywami literackimi książek i przygotowują kolorowe dekoracje sal i plakaty informacyjne.

Z doświadczenia zrealizowanych spotkań autorskich wiemy, że uczestnicy chętnie proszą pisarzy o dedykacje i autografy, dlatego warunkiem dobrze zorganizowanego spotkania autorskiego jest również umożliwienie jego gościom zakupu książek autorów. W ramach współpracy i organizacji spotkania oferujemy bezpłatną wysyłkę książek naszych autorów.

Jaka jest tematyka spotkań autorskich dla dzieci i młodzieży?

Najczęściej poruszane tematy podczas organizowanych spotkań to kwestie związane z twórczością i pracą nad książkami, inspiracje i motywy literackie. Dzieci i młodzież podczas spotkań z pisarzami często pytają ich, jak przebiega praca nad książką i jak wygląda praca pisarza.

Rozmowy z dziećmi i młodzieżą oscylują wokół tematów dla nich ważnych i aktualnych wychowawczo: praw dziecka, poczucia bezpieczeństwa, miłości i przyjaźni, relacji rówieśniczych i szkolnych, pragnień, aspiracji, sukcesów i porażek.


W celu ustalenia szczegółów dotyczących honorariów, lokalizacji, dostępności terminów prosimy o kontakt pod adresem e-mail a.malowska@wydawnictwoibis.pl lub telefonicznie po numerem 63 240 77 60.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl